Kodėl baldų gamyba trunka 4-8 savaites?

Kaip ilgai Jums tektų laukti baldų, kol jie bus pagaminti? Ką iš tiesų reiškia 4-8 savaitės? Šiame straipsnyje paaiškinsime gamybos procesą ir padėsime suprasti kur baldų gamybos laikas yra investuojamas.

Mūsų atveju baldų gamybos procesas prasideda po sėkmingo apmokėjimo. Kiekvienas baldas yra gaminamas individualiai, todėl ne dažnai turime iš anksto pagamintų baldų. Tokių atvejų, kuomet turime baldų „sandėlyje“ pasitaiko, tačiau jie ilgai neužsibūna.

Taip pat mūsų produkcijoje didelį vaidmenį lemia žmogiškasis faktorius. Žmogus įvertina medianą, atrenka ją, atitinkamai sudėlioja pagal medžio raštą. Visuomet natūralus medis turės tam tikrų netobulumų, todėl šis procesas itin svarbus juos atrenkant. Taip pat tai lemia ir galutinio baldo išvaizdą, fasadą.

Tad aptartus kelis esminius principus, kurie gamybos procesą ženkliai prailgina lyginant su masinės gamybos baldais, galime tęsti apžvalgą konkrečiai aptariant kiekvieną gamybos etapą.

DSC_6017-min.jpg

Baldas prasideda nuo medienos paruošimo. Medžio ruošiniai yra supjaunami ir paruošiami mūsų gamyboje. Tam tikrais atvejais gali būti jau paruoštos medienos, ir ją liktų tik apdirbti, tačiau dažniausiai mediena yra ruošiama jau gavus konkretų užsakymą


DSC_6080-min.JPG

Paruošus medienos ruošinius imam gaminti ąžuolo skydus, juos klijuojame ir supjauname konkrečiam baldui pagal užsakymo išmatavimus. Taip pat parengsime ruošinius apvalintiems kampams ir juos sufrezuosime. Turint skydus ir kampus tęsime gamybą ir surinksime baldą.


Photo from stankuspranas1 (4).jpg

Baldo pirminis surinkimas yra vienas esminių skirtumų, lyginant su masinės produkcijos baldais. Masinėje produkcijoje baldai gaminami taip, kad klientas juos galėtų pats susirinkti. Mūsų baldų dizainas to neleidžia padaryti, kadangi baldas turi būti surenkamas ir suklijuojamas dar prieš siuntimą.


DSC_5887-min.JPG

Surinkus karkasus prasideda šveitimo etapas. Priklausomai nuo baldo šveitimas gali užtrukti ir kelias dienas, kadangi apvalinti kampai turi būti idealiai prišveisti su skydais. Taip baldas paruošiamas dažymui.


Photo+from+stankuspranas1+%281%29.jpg.jpg

Dažymo procesas gali trukti nuo kelių dienų iki savaitės. Natūralaus ąžuolo aliejus turi gana ilgą džiūvimo periodą. Kadangi dengiami keli sluoksniai, padengimas gali trukti ir savaitę.


Photo+from+stankuspranas1e.jpg

Po šio etapo prasideda galutinis baldo surinkimas prieš pakavimą. Šis etapas apima lankstų, bėgelių sudėjimą, sureguliavimą, kojelių tvirtinimo sudėjimą, rankenėlių tvirtinimus. Šis etapas reikalauja didelio kruopštumo.


Photo from stankuspranas1.jpg

Paskutinis etapas yra baldo pakavimas ir paruošimas siuntimui. Baldus pakuojame į specialiai pagamintas poliesterines apsaugas siekiant išvengti baldo apgadinimo siuntimo metu.


Galiausiai jūsų užsakymas pagamintas ir paruoštas siuntimui. Visas šis procesas, priklausomai nuo baldo trunka apie 4-8 savaites