Kodėl medžio masyvo baldai brangūs? Kainos struktūra

Jei kada teko pirkti baldus, ar kalbėti su kuo nors, kas pirko baldus, greičiausiai klausiate savęs, kodėl medžio masyvo baldai tokie brangūs?

Apskritai, kas yra aukštos kokybės baldai? Nepaslaptis, kad galima rasti pigių „medinių“ baldų šiais laikais daug lengviau nei bet kada ankščiau. Tokie baldai gali atrodyti gerai, gali būti parduodami gražioje ekspozicijoje. Tačiau galų gale, pigūs baldai nėra ilgaamžiai, o tai reiškia, kad pirkdami pigius baldus jūs greičiausiai permokate ilgojoje perspektyvoje.

KAF-3-naudoti-sias2.jpg

Trys pagrindiniai medžio tipai naudojami baldų gamyboje

Pagrinde naudojami trys medžio tipai baldų gamyboje: medžio masyvas, MDF ir faneruotė (plokštė)

Lyginant šias kategorijas, jose taip pat yra kelių tipų medžiagos, kokybiškesnės ir mažiau kokybiškos, o tai lemia galutinę baldo kainą.

Medžio masyvas yra natūrali medžiaga, kuri išgaunama organiškai, o ne gamybiniu procesu. Medžio masyvas gali būti iš kietmedžio arba paprastesnio “minkšto” medžio. Nenuostabu, kad kietmetis yra ženkliai stipresnis bei labiau tankus negu kita “minkšta” mediena.

Dažniausiai kokybiški baldai gaminami iš šių kietmedžio rūšių:

Ąžuolas

Reišutmedis

Beržas

“Minkšto” medžio baldai gaminami iš šių medžių medienos:

Pušis

Eglė

Kietmedžio augimo greitis yra lėtesnis, todėl tokia mediena yra tankesnė ir atsparesnė ugniai. Kietmedžio pasiūla yra daug mažesnė, todėl jo sunkiau gauti, o tai lemia, kad toks medis yra ne tik brangesnis, bet ir labiau geidžiamas aukštos kokybės baldų gamyboje.

Taip pat kokybiški baldai naudoja ne visą kietmedžio medieną, bet tik medžio šerdį, kadangi ši dalis yra pati kokybiškiausia. Šerdis yra labiausiai tanki medžio dalis, kurioje glūdi visas medienos žavesys, spalvos ir ilgaamžiškumas. Dėl šios priežasties medienos kaina dar labiau išauga.

4.jpg

Ąžuolo masyvo baldai yra brangūs dėl savo ilgaamžiškumo

Medžio masyvo baldai neturi paslapčių, tai ką matote, tai ir gaunate. Rezultate, baldą galite šveisti, dažyti, alyvuoti tiek kartų, kiek norėsite. Laikui bėgant niekas nepradės luptis ar byrėti. Tuo tarpu medžio plokštė ar faneruotė po tam tikro laiko ima rodyti nusidėvėjimo ir laiko žymes. Tokių baldų nepavyks atnaujinti.

Medžio masyvas patvaresnis. Medinių baldų ilgaamžiškumas juos gali paversti paveldimais antikvarais, jei baldas bus prižiūrimas. Tokie baldai yra investicija, kuri gali atsipirkti kelis kartus.

Medinių baldų dizainas

Gerai tai ar blogai, tačiau patys geriausi baldų dizaineriai mūsų laikais nedirba masinės produkcijos baldų rinkoje. Unikalių baldų gamintojai ir dizaineriai orientuojasi ties originalumu ir kokybe. Taip pat kaip ir rūbų dizaine, baldų dizainas tik po daug laiko gali tapti masinės produkcijos rezultatas, tačiau masinėje gamyboje nereikėtų tikėtis aukščiausios kokybės. Geras kokybiškas dizainas dažnai kainuoja du kartus daugiau negu tokio pat dizaino baldas masinėje produkcijoje.  

Oak studio baldų dizaine naudojami apvalinti kampai yra išskirtinė detalė, kuri lemia unikalų baldo dizainą. Būtent šių kampų gamyba, o vėliau jų prišveitimas yra labiausiai laikui imlūs darbai. Dėl šios priežasties baldai yra brangūs, juos pagaminti užtrunka nemažai laiko, tačiau jie yra unikalūs ir ilgaamžiai

Geri baldai yra investicija, mes tai žinome. Tikimės kad šis straipsnis jums padės suprasti baldų kainos struktūra ir darbo kiekį, kurio reikalauja unikalaus medžio masyvo baldo sukūrimas