Stalčių ir durelių reguliavimas

Viena svarbiausia kokybiško baldo savybė, be naudojamų medžiagų, yra naudojama furnitūra ir mechanizmai. Mūsų gamybos balduose naudojami vokiečių kompanijos Blum mechanizmai. Be savo patvarumo ir patikimumo šie mechanizmai taip pat yra itin lengvai reguliuojami.

Labai retai atsitinka taip, kad baldas pastatomas ant itin lygaus paviršiaus. Bet koks, net ir menkiausias pasvirimas ar nelygumas grindyse persiduoda į baldo tarpelius. Tai itin aktualu labai dideliems baldams, komodoms ir TV staliukams.

Blum inžinieriai tai supranta ir pritaiko savo gaminius paprastiems vartotojams, kurie galėtų savo namuose susireguliuoti baldą taip, kad visos durelės būtų idealiai lygios. Šiame straipsnyje pateiksime video instrukcijas kaip šie mechanizmai veikia ir kaip juos galima reguliuoti

Jei jūsų balduose sudėtos Blum Soft close stalčių sistemos, pažiūrėkite šį video:

Šis video skirtas Blum push to open sistemų reguliavimui:

Taip pat jei jūsų baldas turi dureles, jos gali būti reguliuojamos įvairiai. Pažiūrėkite šį video, kaip durelių laikikliai reguliuojasi:


Išvados

Kadangi mūsų baldai gaminami iš natūralaus ąžuolo, jie prisitaiko prie kambario klimato. Dėl šios priežasties baldas juda, kvėpuoja ir laikui bėgant jam gali prireikti smulkaus sureguliavimo ir tarpelių pataisymo.

Dauguma mechanizmų naudoja tokią pačią ar labai panašią reguliavimo logiką, todėl pagal šias instrukcijas galite bandyti sureguliuoti ir kitus jūsų namuose turimus baldus. Svarbiausia suprasti kokios yra reguliavimo galimybės. Pats reguliavimas veikia bandymų ir nesėkmių būdų, naudokite reguliavimo funkcijas pamažu ir žiūrėkite kaip durelės ar bėgeliai juda, jei jie juda link pozicijos, kurios pageidaujate, tęskite reguliavimą, jei juda nuo pozicijos, kurios pageidaujate, reguliuokite atvirkščiai.