Ąžuolo masyvas ar medžio plokštė

Ąžuolo masyvo baldai

Nedaugelis galėtų paprieštarauti, kad ąžuoliniai baldai atrodo gražiai. Tokie baldai interjerui suteikia klasikinę, skandinavišką bei kokybišką atmosferą. Tačiau tuo pačiu ąžuoliniai baldai yra brangi investicija. Apžvelkime kodėl visgi tokia investicija yra gali būti naudinga.

Gerai pagaminti ąžuolo masyvo baldai yra patvarūs ir galibūti perleisti iš kartos į kartą. Medžio masyvo baldai atlaiko kasdienį naudojimą ir reikalauja tik minimalios priežiūros. Tačiau ąžuoliniai baldai yra sunkūs. Tiems, kurie planuoja daug keliauti, medžio masyvo baldai gali kelti sunkumų juos transportuojant.

Laikui bėgant mediniai baldai gali imti rodyti savo amžių, tačiau tai ne problema, kadangi juos galima lengvai restauruoti. Dėl baldų patvarumo ir naudojamų medžiagų, mediniai baldai gali būti restauruojami daug kartų. Deja, to paties negalima pasakyti apie baldus pagamintus iš kitų medienos imitacijos medžiagų.

Natūralaus ąžuolo baldai prisideda ir prie tvarumo plėtros. Kitos medžiagos kaip MDF, plokštės stipriai apdirbamos įvairiomis cheminėmis medžiagomis siekaint įgauti normimą formą ir patvarumą. Tuo tarpu ąžuolas yra natūrali medžiaga. Taip pat Europoje miškų plotas didėja. Europoje miškų kirtėjai įpareigoti atsodinti mišką, kiekvienas nukirstas medis turi būti atpirktas dviem sodinukais.

 


Ąžuolo lukšto plokštė

Lukšto plokštė iš esmės susideda iš labai plono natūralaus medžio sluoksnio, kuris yra priklijuotas prie medžio pjuvenų plokštės. Tokios medžiagos leidžia pagaminti labai pigius baldus, kadangi plokštės kaina yra kelis kartus mažesnė už natūralaus medžio. Plokštė gali būti šveičiama, dažoma, lakuojama, kadangi plokštės viršus padengtas medžiu. Tačiau dirbti su šia medžiaga reikia itin atsargiai, kadangi medžio sluoksnis yra itin plonas ir gali būti lengvai pažeistas. Dėl šios priežasties tokie baldai tarnauja tumpiau.

Baldai iš plokštės visada yra daug pigesnė investicija ir dažnai mėgiama jaunų, pirmąjį būstą įsigijusių žmonių tarpe. Nepaisant to, problemos su plokšte prasideda ten, kur baigiasi natūralaus medžio danga. Atsiradę trūkumai ar įbrėžimai baldams iš plokštės gali būti nepataisomi. Taip pat tokie baldai yra beveik nerestauruojami, kadangi nėra pakankamai medžiagos, su kuria būtų galima dirbti, peršveisti.


Išvados

Jei renkantis baldus didžiausias dėmesys skiriamas kainai, tuomet baldai iš plokštės gali būti puikus trumpalaikis sprendimas. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje baldai iš natūralaus medžio masyvo yra labiau patvarūs, restautuojami ir išlaikantys vertę. Natūralus, kokybiškas ir restauruojamas baldas dažnai yra geresnė ekonominė investicija ilgalaikėje perspektyvoje.

Nors baldai iš plokštės yra ženkliai pigesni, tačiau pigesnės alternatyvos dažnai nėra kokybiškos. Tad tai, ką sutaupote trumpalaikėje perspektyvoje jums gali kainuoti daug daugiau metams bėgan, kuomet pigesnius baldus teks keisti.